EFC-Loko SM42539 | Lokomotywa manewrowa spalinowa SM42-539 PKP

Lokomotywa manewrowa spalinowaMetryka modelu

Rodzaj lokomotywy spalinowe
Seria pojazdu SM42
Epoka V
Producent EFC-Loko
Numer katalogowy SM42539
Rok produkcji 2010
Zarząd kolei PKP
Numer inwentarzowy 539
Skala H0
Stacja macierzysta Poznań
Dyrekcja Zakład Przewozów Regionalnych Poznań
Liczba osi 4
Długość 164

Dodatkowe informacje

To już kolejna edycja modelu lokomotywy manewrowej z łódzkiej manufaktury. Tym razem producent uwzględnił liczne uwagi użytkowników i model otrzymał całkowicie nową konstrukcję napędu. Mechanizmy przeniesienia napędu zostały oparte na konstrukcji amerykańskich modeli, natomiast silnik to niezawodna Maschima. Po tym zabiegu lokomotywa zyskała rewelacyjne właściwości jezdne, czego niestety nie można było powiedzieć o właściwościach ruchowych poprzednich edycji. Model porusza się płynnie w każdym zakresie prędkości a silnik i mechanizmy pracują praktycznie bezgłośnie.

Kolejną niespodzianką jest oświetlenie. Zastosowano tu ciepłobiałe miniaturowe diody LED do oświetlenia głównego a także nie zapomniano o oświetleniu czerwonym. Model jest wyposażony w dekoder DCC (Zimo MX630) dzięki czemu od razu jest gotowy do jazdy w cyfrowych systemach zasilania, a jednocześnie posiada dodatkowe funkcje sterowania oświetleniem, takie jak niezależne załączanie świateł czerwonych oraz możliwość włączenia oświetlenia manewrowego.

Pierwowzorem opisywanego tu modelu jest lokomotywa SM42-539 pracująca w Zakładzie Przewozów Regionalnych w Poznaniu. Oryginał można spotkać na co dzień podczas manewrów na dworcu PKP w Poznaniu. Oznakowanie i malowanie modelu odpowiada w 100% oryginałowi.			

Szukaj informacji o modelu w Google


Galeria zdjęć

 

Witrynę napędza Drupal, system zarządzania treścią o publicznie dostępnym kodzie źródłowym